DERBI PRIPAO ŽUTIMA: Jukić predvodio Posušje u pobjedi nad Grudama

Posušje, 13.2.2017.

Košarkaši Posušja slavili su u derbiju 11. kola Košarkaške lige Herceg-Bosne protiv Gruda rezultatom 70:66.

Početak utakmice pripao je gostima koji su dobili prvu četvrtinu (13:18). U drugoj četvrtini “Žuti” na krilima kapetana, večeras odličnog, Dominika Jukića, koji je prvo poluvrijeme završio bez promašaja sa šutom 10/10 i sa 17 postignutih poena, odlaze na odmor s podnošljivih 39:39.

U trećoj četvrtini Posušje odlazi na najveću prednost 58:48, da bi u posljednjih deset minuta ušli s prednosti od osam koševa. Da završnica bude neizvjesna pobrinuli su se gosti koji rade odličnu seriju i minutu prije kraja dolaze do izjednačenja (66:66). Ipak, više koncentracije u samoj završnici ima Posušje te koševima Jukića i Begića dolaze do velike pobjede.

Posušje je do ove vrlo bitne pobjede predvodio Dominik Jukić s 29 koševa, 6 skokova i 6 asistencija. Odlični su bili Ante Begić s 14 koševa, 7 skokova i dvije asistencije i Ante Leko s 13 koševa, 8 skokova i 1 asistencijom. Kod gostiju najbolji pojedinac bio je Z. Galić s 19 koševa, 5 skokova i 5 asistencija.

Posušje.net/Općina Posušje

e - uprava

Call Centar

 


Mapa Posušja