Općina Posušje potpomogla projekt opremanja DVD-a Rakitno

11. 09. 2023

Dobrovoljno vatrogasno društvo Rakitno nadopunilo je postojeću opremu s pet vatrogasnih odjela i pet vatrogasnih kaciga s naočalama, dvije motorne pile, dva puhača lišća, profesionalnim vatrogasnim rukavicama te ručnom svjetiljkom. Rezultat je ovo uspješno realiziranog projekta na koji se prijavilo ovo dobrovoljno vatrogasno društvo, a kojeg je potpomogla i Općina Posušje. Konkretno riječ je o projektu USAID-a “Snaga lokalnog – Zajedno za lokalni razvoj” implementiranog preko CGS-a iz Livna.

Ovime se stvaraju još kvalitetniji uvjeti za rad DVD-a Rakitno koje djeluje na sjeveru općine Posušje, a  zajedno s PVP Posušje pokriva široko područje, između ostalog i Park prirode Blidinje. Upravo za vrijeme velikog šumskog požara koji je prošle godine zahvatio ovo područje, pokazala se itekakva opravdanost osnivanja dobrovoljnih vatrogasnih društava te potreba za ulaganje u njihovu opremljenost.