Potpisan ugovor o upravljanju elektoničkim otpadom

20. 05. 2024

Nakon četiri godine pozitivne prakse, praćenja frekvencija i podataka o pravilno zbrinutim količinama električnog otpada, u uredu načelnika Općine Posušje potpisan je ugovor o pravilnom upravljanju i gospodarenju elektroničkim otpadom, između J.P. Vodovod d.o.o. Posušje i ovlaštenog operatera za upravljanje elektroničkim otpadom KimTec Eco d.o.o. Vitez. Ugovor su potpisali direktori poduzeća, Frano Lebo i Zdenko Marković, čime je postojeća suradnja podignuta na jednu veću razinu. Zajedno s direktorima, načelnik Ante Begić, Jozo Kolobarić i Damir Bešlić, razgovarali su i o dosadašnjem radu kao i budućim koracima.

Podsjetimo, u općini Posušje nalaze se dva kontejnera za odlaganje elektroničkog otpada, a posebno je oformljen i prostor u dvorištu J.P. Vodovoda gdje se svakim radnim danom mogu odložiti veće količine elektroničkog otpada, posebno kabasti elektronički otpad poput TV uređaja, računala i svih ostalih električnih uređaja.